Sebzeli Tavuklu Yufka Kebabı

200 derecede ısıtılmış fırında pisiriyoruz. En son kaşarı ekleyın ve kaşar eriyınce servise hazır.Bu tarifi sende paylaşmalısın:

Malzemeler:

4 adet icin
1 adet yufka
250 gram sotelik et veya tavuk eti
1 adet soğan
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı salça
1 küçük konserve garnitur
Tuz, karabiber
Besamel sos icin :
1 yemek yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı siviyag ( tereyağı yanmasın diye ) 1 yemek kaşığı un
1 su bardağı süt
Üzerine :
kaşar rendesi

Hazırlanışı :

Eti tencereye alıp suyunu cektiriyoruz. Soğanı yemeklik doğrayıp tereyağı ile beraber ete ilave edip kavuruyoruz.Salcayi koyup kokusu gidene kadar kavuruyoruz. Yeteri kadar sıcak su ilave edip etler yumusayana kadar pisiriyoruz. Garnituru yıkayıp süzüp etlerin üzerine ilave edip bir beş dakika kadar pisiriyoruz. Tuzunu karabiberini ayarliyoruz ve ocaktan alıyoruz. Besamel sosu hazırlıyoruz.
Tereyağı ve siviyagi tencereye alıp eritiyoruz. Unu ekleyip sürekli karıştırarak kavurmaya başlıyoruz. Un kokusu çıkınca sütü koyup kaynayincaya kadar karıştırarak pisiriyoruz. Ocaktan alıyoruz. Yufkayı dörde boluyoruz. Küçük boy bir kasenin içine yufkayı kiristirarak yerlestiriyoruz.ben bıraz alta yufka parçası koydum dağılma olmadın dıye . İçine etli karisimdan koyup kaseden sarkan yufkalari etin üzerine kapatıyoruz .Ek yeri alta gelecek şekilde yağlı kağıt serdigimiz fırın tepsisine diziyoruz. Diğer yufkalara da aynı işlemi uyguluyoruz. Uzerlerine besamel sos döküyoruz. 200 derecede ısıtılmış fırında pisiriyoruz. En son kaşarı ekleyın ve kaşar eriyınce servise hazır.

Afiyet şifa olsun.

Mutfaktaki instagram şefi: @suheyla_mutfakta